Dogłębne oczyszczanie skóry najlepiej wykonać w gabinecie kosmetycznym. Jednym ze sprawdzonych zabiegów tego typu jest mikrodermabrazja diamentowa. Co warto o niej wiedzieć?
Domowe peelingi skóry pozwalają na skuteczne usunięcie powierzchownych zanieczyszczeń i niewielkie złagodzenie niedoskonałości. Gdy ważne są jeszcze lepsze rezultaty, najlepiej udać się do gabinetu kosmetycznego lub medycyny estetycznej, aby tam skorzystać ze specjalnych zabiegów oczyszczających.
Dużym zainteresowaniem wśród klientek cieszy się mikrodermabrazja diamentowa. Na czym dokładnie polega mikrodermabrazja tego rodzaju? Kiedy sprawdzi się najlepiej? Jak się odbywa? Zapraszamy do sprawdzenia!
Mikrodermabrazja diamentowa – co to jest?
Zabieg mikrodermabrazji diamentowej to zabieg silnie oczyszczający skórę. To rodzaj peelingu mechanicznego, czyli złuszczania z użyciem specjalnego urządzenia. Urządzenie to wyposażone jest w głowicę pokrytą kryształkami naturalnego lub syntetycznego diamentu, a także funkcję vacuum, która umożliwia zasysanie złuszczonego naskórka.
Mikrodermabrazja diamentowa stanowi skuteczny sposób na dogłębne oczyszczenie skóry, a także wspiera jej naturalną regenerację przez aktywowanie produkcji kolagenu i elastyny – wewnętrznego „rusztowania” skóry. W efekcie przynosi bardzo dobre efekty zarówno krótkoterminowo, jak i długoterminowo, dając efekt anti-aging – przeciwstarzeniowy.
Mikrodermabrazja diamentowa – dla jakiej skóry?
Zabieg rekomendowany jest dla większości typów skóry, w tym między innymi dla skóry normalnej, mieszanej, tłustej, w tym także łojotokowej, trądzikowej. Może być także prowadzony na skórze suchej, wymagającej nawilżenia. Sprawdza się u posiadaczek skóry młodzieńczej oraz dojrzałej.
Mikrodermabrazja diamentowa nie powinna być prowadzona na skórze naczynkowej, posiadającej skłonność do powstawania rumienia, trądziku różowatego. Drugi wyjątek stanowi skóra bardzo wrażliwa.
Mikrodermabrazja – wskazania do zabiegu:
- łojotok, nadmierne przetłuszczanie się skóry
- rozszerzone pory, zaskórniki, wągry
- trądzik
- blizny potrądzikowe
- przebarwienia
- niewielkie, płytkie zmarszczki
- zmniejszona jędrność skóry
- skóra pozbawiona blasku, poszarzała
- rozstępy, cellulit
Wobec tego mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem uniwersalnym, który sprawdzi się zarówno w przypadku poważniejszych problemów skórnych, jak również wtedy, gdy celem jest zachowanie jej nieskazitelnego wyglądu i opóźnienie czasu pojawienia się na skórze oznak starzenia.
Warto przy tym wskazać, że mikrodermabrazja doskonale nadaje się jako wstęp do innych zabiegów. Dokładnie oczyszczona skóra lepiej przyjmuje wówczas substancje aktywne, dlatego też pozwala na uzyskanie ich wyższej efektywności niż bez wstępnego peelingu tego typu.
Mikrodermabrazja – jak przebiega zabieg?
Zabieg mikrodermabrazji diamentowej nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań ze strony klientki gabinetu.
Przed przystąpieniem do zabiegu zmywa się z niej makijaż wraz z powierzchownymi zanieczyszczeniami. Następnie specjalista dobiera odpowiednią głowicę i ustawia parametry urządzenia tak, aby dopasować je do klientki. Głowica jest następnie przesuwana po skórze. Po zakończonym zabiegu na skórę nakłada się kosmetyki pielęgnacyjne.
Mikrodermabrazja jest zabiegiem nieinwazyjnym, bezbolesnym. Bezpośrednio po nim może pojawić się niewielkie zaczerwienienie skóry, które niedługo potem mija.
Mikrodermabrazja – efekty:
- głębokie oczyszczenie skóry
- rozjaśnienie i rozświetlenie skóry
- nadanie skórze gładkości
- zwężenie porów
- zmniejszenie łojotoku
- zmniejszenie niedoskonałości – przebarwień, blizn, zmarszczek, zaskórników
- redukcja ryzyka pojawiania się ponownych niedoskonałości
- poprawa jędrności i elastyczności skóry
- zwiększenie absorpcji składników aktywnych
Zatem wtedy, gdy chcemy skutecznie oczyścić skórę, mikrodermabrazja diamentowa będzie najlepszym wyborem!